Már egy évtizede foglalkoztatja a világ gazdaságának működése miatt aggódókat egy olyan alternatíva megvalósításának lehetősége, amely nem a közgazdaság globális szentélyeinek egyikében született meg, de amely amennyire váratlan, épp annyira megtermékenyítő. Megjelent magyarul, elolvastuk, és ebben a podcastban meséljük el, mi ez és miért hatásos.
Az uborkaszezon nem azt jelenti, hogy a Gondolatkertészetben nem terem semmi, inkább azt, hogy bővebben kell öntözni. Az Árpád-medencében mediterrán ország lettünk, napfény van, hátra lehet dőlni és elújragondolkodni. Például azon, amit Charles Eisenstein javasol. Ebben az epizódban Somody Imre segítségével érjük meg, miről beszél. Elöljáróban: nagyon izgalmas, nem hiába tart izgalomban sokakat a “nyugati világban”. Nem keresztény, de megszentelt gazdaságtanról beszél - miért?
Charles Eisenstein író és úgynevezett public speaker-public thinker, vagyis van saját látása a világ működéséről és ezt beteszi a közösbe. A Yale Egyetemen filozófiából és matematikából diplomázott. Négy könyve és négy gyermeke van, egyfajta X generációs szellemi vezető.
LÉGY MAGVETŐ! Ha tetszik a gondolat, segíts azzal, hogy terjeszted - a megosztás jócselekedet:
DIGITÁLIS GYEREKEK. Ha a családi nyaraláson közelharcban vagy azért, hogy a gyerek végre letegye a mobilt legalább most - nem vagy egyedül. Somody Imrével ezt is átbeszéltük… Ezt az epizódot a Spotify-on tudod meghallgatni, de javaslom Imre Különvélemény című podcast-sorozatának mindhárom évadát.
A pihenés mellé jó felfrissülést, hamarosan érkezik egy tengerparti moziélmény!
Share this post